theme742
Рицинова олія
Найв’язкіша та найщільніша з рослинних олій — рицинова. Сировиною для виготовлення служить насіння рицини (Ricinus communis). Виготовляється олія методом холодного пресування, яке дає змогу зберегти всі корисні складові речовини. Продукт має дуже специфічний смак, що нагадує гліцериновий. При вживанні залишає в ротовій порожнині терпке відчуття. Олія виготовляється за допомогою пресування на вертикальному пресі в дубовій діжці без термічної та хімічної обробки. Ця технологія отримання олії вимагає більшої кількості сировини, проте отриманий продукт зберігає в собі всі поживні та біологічно активні речовини, а також смакові якості.
Вітамінно-мінеральний склад
Вітаміни — A, E, PP, B- комплекс.
Жирні кислоти — тригліцериди рицинолевої (до 80 %), олеїнової (Омега 9) і лінолевої кислот (Омега 6).
Рицинова олія — властивості
Медичні
При прийомі всередину продукт розщеплюється ферментом ліпазою, що дає послаблюючий ефект. Утворена в результаті розщеплення рицинолева кислота подразнює слизову кишечника, підсилюючи перистальтику.
Олія покращує стан хворих на гепатит С. Для цього з рицинової олії робляться примочки, які накладаються в області печінки. Тепла примочка стимулює кровообіг і покращує стан хворого.
Косметичні
Рицинова олія дуже поширена в косметології. Вона використовується для стимулювання росту і зміцнення волосся, вій і бровей.
У комбінації з іншими оліями покращує зовнішній вигляд і живить суху і чутливу шкіру.
Допомагає боротися з тріщинами і сухістю шкіри, особливо на ногах.
Рицинова олія — спосіб застосування
Рицинова олія використовується для очищення організму. Необхідно проконсультуватися з лікарем щодо об’ємів і термінів прийому, а також переконатися у відсутності протипоказань.
Олію можна наносити на волосся, після чого необхідно покрити волосся поліетиленом і обмотати голову рушником. Через 15 хвилин маску треба змити шампунем.
Для поліпшення зростання брів, олію слід регулярно наносити на брови перед сном і змивати уранці.